VIDEO: Požiar zachvátil obytnú budovu pri ohňostrojoch v Dubaji

Na snímke požiar, ktorý zachvátil budovu v Dubaji Foto: YouTube.com

Dubaj 31. decembra (TASR) - Mohutný požiar zachvátil dnes budovu hotela neďaleko miesta odpaľovania ohňostrojov pri príležitosti príchodu nového roka v Dubaji. Informovala o tom agentúra AP.

Príčina požiaru, ktorý zachvátil minimálne 20 poschodí obytného mrakodrapu, nateraz nie je známa. Horiaca budova sa nachádza v blízkosti najvyššieho mrakodrapu na svete Burdž Chalífa, siahajúceho do výšky 828 metrov.

Z horných poschodí hotela, ktorý patrí medzi najvyššie budovy v Dubaji, padajú horiace trosky do celého okolia. Na miesto nešťastia smerujú tímy požiarnikov a záchranárov. Informácie o prípadných zranených či obetiach úrady nezverejnili.

Úrady v Dubaji mali v pláne ohúriť verejnosť trojicou samostatne odpaľovaných ohňostrojov doplnených 400.000 LED svetlami, ktoré sa mali začať na mrakodrape Burdž Chalífa. Na ohňostroje sa malo použiť 1,6 ton petárd.Mohutný požiar hotela pri mrakodrape Burdž Chalífa v Dubaji nikoho nezranil

Bez zranení a obetí na životoch sa zaobišiel dnes mohutný požiar v Dubaji, ktorý zachvátil 60-poschodovú budovu hotela Address neďaleko miesta odpaľovania ohňostrojov pri príležitosti príchodu nového roka. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne médiá.

Predstaviteľ civilnej ochrany pre panarabskú televíznu stanicu al-Arabíja uviedol, že novoročné oslavy budú pokračovať podľa plánu.

"Nie sú zranenia, vďakabohu... samozrejme, oslavy to neovplyvní," povedal v živom vysielaní al-Arabíje šéf úradu civilnej ochrany v Dubaji Rašíd Matrúší.

Príčina požiaru, ktorý vypukol iba niekoľko hodín pred polnocou miestneho času a zachvátil takmer všetky poschodia tohto obytného mrakodrapu, nateraz nie je známa.

Horiaca budova sa nachádza v blízkosti najvyššieho mrakodrapu na svete Burdž Chalífa, siahajúceho do výšky 828 metrov. Poľa zistení spravodajskej stanice BBC ide o luxusný päťhviezdičkový hotel a komplex apartmánov.

Požiar vypukol na 20. poschodí z vonkajšej strany mrakodrapu, uviedol tlačový odbor dubajskej vlády. Rozšíreniu plameňov do objektu sa snažil zabrániť vnútorný protipožiarny systém.

Z poschodí hotela, ktorý patrí medzi najvyššie budovy v Dubaji, padali horiace trosky do celého okolia. Na mieste nešťastia zasahovalo päť hasičských útvarov a tímy záchranárov, ktoré evakuovali ľudí z hotela a z jeho okolia odvážali okoloidúcich, aby ich nezranili padajúce trosky.

Úrady v Dubaji pre verejnosť pripravili trojicu samostatne odpaľovaných ohňostrojov doplnených 400.000 LED svetlami, ktoré sa začínajú na mrakodrape Burdž Chalífa. Na ohňostroje sa použije 1,6 ton petárd.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.