NHL: Gáborík prispel k triumfu Los Angeles na ľade Calgary 4:1

Slovenský útočník Los Angeles Kings Marián Gáborík (vpravo) oslavuje gól do siete Calgary Flames spoluhráčom Drewom Doughtym v prvej tretine zápasu NHL 31. decembra 2015 v Calgary. Foto: TASR/AP

New York 1. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík v noci na piatok prispel gólom a asistenciou k výhre Los Angeles Kings na ľade Calgary Flames 4:1. Gáborík najskôr svojím ôsmym gólom v aktuálnej sezóne NHL otvoril skóre a potom presne prihral Tannerovi Pearsonovi, ktorý v 60. minúte pri hre domácich bez gólmana spečatil výsledok do prázdnej bránky.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - NEW YORK ISLANDERS 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 52. O ´Reilly (Eichel, Ristolainen) - 30. Nielsen (Tavares, Leddy), 42. Kuľomin (Okposo, Boychuk). Brankári: Ullmark - Greiss, strely na bránku: 43:33, 19.070 divákov

DETROIT RED WINGS - PITTSBURGH PENGUINS 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Góly: 7. Abdelkader (Larkin, Kronwall), 13. Smith (Nyquist, Marčenko) - 21. Hornqvist (Malkin, Letang), 32. Letang (Malkin, Hornqvist), 48. Crosby (Perron), 49. Malkin (Kessel, Hornqvist), 59. Letang (Bonino). Brankári: Mrázek - Zatkoff, strely na bránku: 35:37, 20.027 divákov

CAROLINA HURRICANES - WASHINGTON CAPITALS 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 28. Di Giuseppe (Nordström, J. Staal), 41. E. Staal (Lindholm, Versteeg), 46. Skinner (Nash, Rask), 60. Nestrašil (E. Staal) - 30. Bäckström (Alzner, Niskanen), 55. Ovečkin (Laich). Brankári: Läck - Grubauer, strely na bránku: 37:32, 14.134 divákov

ST. LOUIS BLUES - MINNESOTA WILD 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 29. Shattenkirk (Steen, Šťastný) - 37. Niederreiter (Fontaine, Haula), 52. Haula (Niederreiter), 59. Vanek (Coyle). Brankári: Allen - Dubnyk, strely na bránku: 34:29, 19.194 divákov

COLORADO AVALANCHE - CHICAGO BLACKHAWKS 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 5. Söderberg (Tanguay, Beauchemin), 32. McLeod (Duchene, Johnson), 56. Johnson (Duchene, Landeskog) - 19. Anisimov (Kane, Panarin), 23. Desjardins (Teräväinen, Danault), 25. Kane (Panarin, Keith), 64. Toews (Kane, Seabrook). Brankári: Varlamov - Darling, strely na bránku: 30:43, 18.048 divákov

DALLAS STARS - NASHVILLE PREDATORS 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 33. Jamie Benn (Goligoski), 38. Janmark (Spezza), 44. Eaves (Spezza), 49. Seguin (Sharp), 56. Seguin (Jamie Benn, Klingberg) - 32. Smith (Ribeiro). Brankári: Niemi - Rinne, strely na bránku: 32:34, 18.532 divákov

CALGARY FLAMES - LOS ANGELES KINGS 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 44. Giordano (Ferland, Colborne) - 12. GÁBORÍK (Pearson), 22. Lucic (Kopitar, Toffoli), 24. Andreoff (Mersch, Nolan), 60. Pearson (GÁBORÍK). Brankári: Rämö - Quick, strely na bránku: 24:24, 19.289 divákov

EDMONTON OILERS - ANAHEIM DUCKS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 12. Getzlaf (Perry). Brankári: Talbot - Gibson, strely na bránku: 21:35, 16.839 divákov

ARIZONA COYOTES - WINNIPEG JETS 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 10. Doan (Domi, Grossmann), 42. Tichonov (Stone, Murphy), 53. Ekman-Larsson (Bödker, Vermette), 60. Doan (Martinook, Richardson) - 4. Lowry (Burmistrov, Byfuglien), 48. Lowry. Brankári: Domingue - Hellebuyck, strely na bránku: 21:37, 14.027 divákov

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Detroit) 14:25 0 0 0 +1 3 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 04:09 0 0 0 0 0 0
Marián Hossa (Chicago) 19:34 0 0 0 0 4 0
Marián Gáborík (LA) 12:59 1 1 2 +1 2 0
Andrej Sekera (Edmonton) 21:11 0 0 0 0 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/