Košičania vítali nový rok s titulom Európske mesto športu

Na snímke oslavujúci počas koncertu hudobnej skupiny Peter Bič Projekt počas osláv príchodu Nového roka na Hlavnej ulici v Košiciach 1. januára 2016. Foto: TASR - Milan Kapusta

Košice 1. januára (TASR) - Tisíce Košičanov privítali v centre mesta príchod nového roku 2016, v ktorom budú Košice Európskym mestom športu. Silvestrovské oslavy na Hlavnej ulici vyvrcholili polnočným štvorminútovým pyromuzikálnym ohňostrojom.
Posledné sekundy odrátaval s oslavujúcimi aj primátor Richard Raši. "Po titule Európske hlavné mesto kultúry 2013 je titul Európske mesto športu 2016 ďalšou veľkou príležitosťou pre naše mesto naštartovať ďalšie pozitívne procesy pre skvalitnenie života v Košiciach," uviedol pre TASR.

Hudobno-zábavná rozlúčka so starým rokom sa začala na pódiu pri Immaculate o 20.00 h, vrcholom bolo vystúpenie kapely Peter Bič Project. Silvestrovský program pozostával aj zo skupín Muzika Milana Rendoša, Tublatanka Revival či Country Band Tennessee, moderoval Richard Herrgott. Polnočný ohňostroj kombinoval pyrotechnické efekty s hudobným podkladom, ktorým bola tohto roku skladba známa z filmu Rocky.
Súčasťou košických osláv vítania nového roka bol aj Detský Silvester so zábavným programom, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok (31.12.) dopoludnia v priestoroch Historickej radnice.
Otvárací ceremoniál k titulu Európske mesto športu 2016 sa bude v Košiciach konať pri Immaculate na Hlavnej ulici 6. januára za účasti známych športových osobností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.