Mníchovská polícia chce opatreniami minimalizovať riziko útokov

Nemecká špeciálna jednotka stojí pred hlavnou železničnou stanicou v Mníchove 31. decembra 2015. Polícia v nemeckom meste Mníchov evakuovala vo štvrtok večer dve železničné stanice po tom, ako dostala indície o plánovanom teroristickom útoku. Foto: TASR/AP

Mníchov 1. januára (TASR) - Nemecká polícia v bavorskej metropole Mníchov evakuovala vo štvrtok pred polnocou dve železničné stanice kvôli hrozbe možných teroristických útokov. Ide o hlavnú stanicu a stanicu v mestskej časti Pasing, informovala agentúra DPA, citujúc miestne úrady.
Na hlavnú stanicu (München Hauptbahnhof), ktorá je druhou najrušnejšou v krajine, ani na stanicu v Pasingu nepremávajú nijaké vlaky, oznámila polícia prostredníctvom sociálnej siete.
"Vychádzajúc zo spoľahlivých zdrojov sa polícia domnieva, že v oblasti Mníchova existuje hrozba teroristického útoku. Podľa dostupných informácií, ktoré sme vyhodnotili ako spoľahlivé, bol útok zamýšľaný v priebehu dnešnej noci," uviedla mníchovská polícia, ktorá zároveň varovala ľudí, aby sa vyhýbali davom a železničným staniciam.
"Momentálne indície naznačujú, že v Mníchove môže dôjsť k teroristickému útoku. Prosíme občanov Mníchova, aby sa nezhromažďovali a vyhli sa hlavnej železničnej stanici, ako aj stanici v Pasingu," uvádza sa v policajnom tvíte.
Podľa miestnych novín TZ polícia narába s verziou, že niekoľko skupín teroristov by mohlo zaútočiť na rozličných lokalitách mesta, pričom informácie o hrozbe dostali nemeckí kriminalisti od francúzskych úradov.
Ozbrojené policajné zložky uzatvorili hlavnú stanicu kordónom a požiadali ľudí, aby opustili danú oblasť. "Chceme minimalizovať riziko, ako sa to len dá," uviedol hovorca polície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.