NBA: LA Lakers vyhrali tretí duel v sérii, Bulls uspeli v Toronte

Na snímke hráč Lakers Roy Hibbert (vľavo) a Tyson Chandler Foto: TASR/AP

New York 4. januára (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v zápase zámorskej NBA v noci na pondelok vo Washingtone 97:75 a vyhrali druhý duel v rade. Hostí k výhre potiahol 23 bodmi Chris Bosh. Domáci mali k dispozícii len deväť zdravých hráčov a prvú štvrtinu prehrali 7:25.

Chicago vyhralo v Toronte aj vďaka 42 bodom Jimmyho Butlera 115:112, hoci v súboji prehrávalo už o 15 bodov. Butler nastrieľal v druhom polčase 40 bodov, čím o bod prekonal klubový rekord legendárneho Michaela Jordana. Ten dal 39 bodov v druhom dejstve súboja s Milwaukee v roku 1989. "Nechcem, aby ma porovnávali s Jordanom. Potom by si mohli ľudia myslieť, že môžem dokázať to čo on. Síce sa snažím, ale jeho kvalite sa ani nepribližujem," povedal Butler, ktorý v prvom polčase dal len dva body. Práve pri nich mu protihráč roztrhol peru a musel ísť na šitie, v tretej štvrtine dal však 21 bodov a vo štvrtej pridal 19. Bulls vyhrali štvrtý súboj za sebou a siedmy vzájomný s Raptors v rade, hoci im chýbal zranený Derrick Rose.

Nedarí sa Phoenixu, ktorý prehral deviaty duel v sérii, tentoraz v Staples Center na palubovke Los Angeles Lakers 77:97. V drese domácich nastrieľal Lou Williams 30 bodov. Lakers vyhrali tretí súboj za sebou, čo sa im naposledy podarilo vo februári 2015. A to i napriek tomu, že im chýbal hviezdny Kobe Bryant. Ten pre bolesti ramena vynechal druhý zápas za sebou.

New York Knicks vyhrali doma nad Atlantou 111:97, keď si sezónne maximum 38 bodov utvoril Arron Afflalo. Portland vyhral v Denveri 112:106 a uštedril Nuggets šiestu prehru za sebou.