Draxler si vie predstaviť pôsobenie na poste ministra aj po voľbách

Na archívnej snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 4. januára (TASR) - Minister školstva Juraj Draxler (nominant Smeru-SD) nepovažuje za prekážku ďalšieho pôsobenia na čele rezortu to, že nie je na kandidátke strany Smer-SD pre nadchádzajúce parlamentné voľby. Svoje pôsobenie na čele ministerstva školstva si vie predstaviť aj po marci.

Podľa jeho slov, ak by prišla ponuka, je ochotný pokračovať na poste šéfa rezortu za dvoch podmienok. "Jedna je, že do programového vyhlásenia sa musí dostať garancia, že do školstva vrátane platov pôjde viac financií. Druhá podmienka je, že mi musí vyjadriť podporu školské prostredie. Predovšetkým cez stavovské organizácie a cez odbory," uviedol Draxler v rozhovore pre TASR. Ak by nemal takúto široko deklarovanú podporu, v takom prípade podľa jeho slov nebude mať záujem pokračovať na poste ministra.

Draxler sa stal ministrom školstva v novembri 2014, keď na tomto poste vystriedal Petra Pellegriniho (Smer-SD). Do svojho menovania pôsobil Draxler ako štátny tajomník na ministerstve školstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.