Vodné pólo: Slováci po dramatickom závere prehrali s Holandskom 5:6

Španiel Blai Mallarach (vpravo) a Slovák Tomáš Brúder (vľavo) v súboji o loptu počas zápasu A-skupiny Slovensko - Španielsko na Majstrovstvách Európy vo vodnom póle v Belehrade 10. januára 2016. Foto: TASR/AP

Belehrad 12. januára (TASR) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom zápase na ME v Belehrade. Proti Holandsku predviedli bojovný výkon, no napokon podľahli rozdielom jediného gólu 5:6. Slovenskí reprezentanti v dramatickom závere dokázali stiahnuť dvojgólové manko, no o víťazstve Holandska rozhodol gól Frauenfeldera. Zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera nastúpia na svoj tretí zápas vo štvrtok o 18.45 h proti Čiernej Hore.

Slovenskí reprezentanti sa mohli ujať vedenia už počas prvej presilovky, no nacvičený signál im nevyšiel. Skóre zápasu otvoril Frauenfelder, ktorého gól prišiel krátko po návrate vylúčeného Brúdera. O vyrovnanie sa postaral Lukáš Seman. Holanďania získali tesný náskok späť v 6. minúte, keď slovenského brankára prekvapil strelou z väčšej vzdialenosti Gottemaker. V závere prvej štvrtiny brankár Kozmér udržal tesné skóre vďaka niekoľkým efektným zákrokom. Druhú štvrtinu začali lepšie Holanďania. Gólmi Frauenfeldera a kapitána Spijkera zvýšili svoj náskok už na rozdiel troch gólov. O zníženie sa postaral päťmetrovým hodom Faměra a hoci sa Slováci snažili o ďalší gól, do konca druhej štvrtiny viackrát stroskotali na brankárovi Wagenaarovi.

V tretej štvrtine niekoľko minút dominovali obrany a čakanie na ďalší gól ukončil Seman, ktorý zblízka znížil na 3:4. Kozmér v úvode štvrtej štvrtiny opäť viackrát podržal svoj tím, ale na pokus Koopmana nedosiahol. Slovenskí tím vrátil do zápasu gól Zaťoviča tri minúty pred koncom štvrtej štvrtiny a krátko na to zachránila brankára Holandska žŕdka po Polovicovej strele. Slováci v dramatickom závere dokázali vyrovnať, keď sa po oddychovom čase svojím tretím gólom v zápase presadil Lukáš Seman. Holanďania však z protiútoku počas presilovky dosiahli víťazný gól, keď na konečných 5:6 upravil Frauenfelder.

ME vo vodnom póle, A-skupina, muži:
Slovensko - Holandsko 5:6 (1:2, 1:2, 1:0, 2:2)
Góly:
Seman 3, Faměra, Zaťovič - Frauenfelder 3, Gottemaker, Spijker, Koopman, rozhodovali: Koryzna (Poľ.), Alexandrescu (Rum.), vylúčení: 9:9, presilovky: 6/1 - 8/1, pok. hody: 1/1 - 0.

Zostavy:
Slovensko: Gogola, Kozmér - Faměra, Zaťovič, Hrošík, Ďurík, Baláž, Seman, M. Tkáč, Bielik, Polovic, Kolárik, Brúder
Holandsko: Wagenaar, Hoepelman - Frauenfelder, Winkelhorst, Van Der Horst, Gielen, Lindhout, Gottemaker, Reuten, Van Den Barsselaar, Spijker, Koopman, Lucas