Atentát v kamerunskej mešite si vyžiadal najmenej desať obetí

Ilustračné foto Foto: TASR

Douala 13. januára (TASR) - Najmenej desať obetí na životoch a jedného zraneného si dnes v africkom Kamerune vyžiadal útok samovražedného atentátnika, ktorý sa odpálil v jednej z mešít na severe krajiny. K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Agentúra Reuters bez uvedenia bližších podrobností o útoku pripomenula, že nigérijské islamistické hnutie Boko Haram rozšírilo vlani svoje teroristické operácie aj na územie susedných krajín: Kamerunu, Čadu a Nigeru. Mnohé útoky v Kamerune spáchali samovražedné atentátničky.

Boko Haram vedie už šesť rokov boj za vytvorenie islamistického štátu na severovýchode Nigérie. Susedné krajiny sa vlani spojili a podnikajú proti tejto extremistickej organizácii spoločné akcie. Konflikt sa rozšíril aj na ich územia a vyhnal z domova desaťtisíce ľudí.

Samovražedný atentát v Kamerune majú na svedomí dve ženy

Dnešný útok v mešite na severe afrického Kamerunu spáchali dve samovražedné atentátničky, informoval guvernér oblasti Krajný sever Midjiyawa Bakari.

Útok, ktorý si vyžiadal najmenej desať obetí na životoch a vyše desiatku zranených, sa odohral v meste Kolofata pri hraniciach s Nigériou. Podľa slov guvernéra existuje predpoklad, že atentátničky prišli pred niekoľkými dňami práve z Nigérie.

K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil. Mesto Kolofata však bolo už viackrát dejiskom útokov islamistického hnutia Boko Haram, ktoré vedie už šesť rokov boj za vytvorenie islamistického štátu na severovýchode Nigérie.

Susedné krajiny - vrátane Kamerunu - sa vlani spojili a podnikajú proti tejto extrémistickej organizácii spoločné akcie. Konflikt sa rozšíril aj na ich územia a vyhnal z domova desaťtisíce ľudí.

Vedenia hnutia Boko Haram vlani prisahalo vernosť extrémistickej organizácii Islamský štát (IS), ktorý na časti území Iraku a Sýrie vyhlásil svoj kalifát a v posledných mesiacoch podnikol viacero veľkých teroristických útokov v Európe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.