Kučová s Čepelovou postúpili do 2. kola kvalifikácie Australian Open

Na snímke slovenská tenistka Kristína Kučová. Foto: TASR - Martin Baumann

Melbourne 14. januára (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová postúpila do 2. kola kvalifikácie na prvý grandslamový turnaj sezóny Australian Open. V Melbourne si za 71 minút poradila s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou dvakrát 6:3 a najbližšie v "pavúku" narazí na nasadenú Češku Terezu Smitkovú.

Do kvalifikačného semifinále sa prebojovala aj Jana Čepelová. S Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou získala prvý set v pomere 6:2 a hoci v druhom viedla už 4:1, dovolila súperke vyrovnať. Deviaty aj desiaty gem však zvládla a napokon vyhrala 6:2, 6:4.

Tereza Mihalíková napriek sľubnému úvodu prehrala s deviatou nasadenou Švajčiarkou Stefanie Vögeleovou 6:7 (0), 3:6. Vlaňajšia juniorská šampiónka z Melbourne, ktorá dostala od organizátorov voľnú kartu do kvalifikácie ženskej dvojhry, nevyužila v prvom sete vedenie 5:2. V druhom dejstve vyrovnala z 0:3 na 3:3, záver však patril favorizovanej Švajčiarke.