SaS: Slovensko sa za štyri roky stalo menej rešpektovaným vo svete

Predseda strany Sloboda a Solidarity (SaS) Richard Sulík. Foto: TASR

Bratislava 14. januára (TASR) – Stavovská česť slovenskej diplomacie zostala zachovaná a dobré meno našej krajiny prostredníctvom zahraničného zastúpenia ochránené. Naša krajina sa však počas štvorročného pôsobenia súčasnej vlády stala menej rešpektovanou a dôveryhodnou v Európe a vo svete. Tvrdí to opozičná strana SaS, ktorá dnes hodnotila pôsobenie vlády v tejto oblasti.

"Bohužiaľ, roky 2012 až 2016 sa zapíšu do histórie ako obdobie, v ktorom premiér SR neváha legitimizovať porušovanie medzinárodného práva a rôznymi výrokmi, ktoré sú diametrálne odlišné u domáceho, bruselského či moskovského publika, vzbudzuje dojem absolútnej nekonzistentnosti a nedôveryhodnosti,"
uviedol tímlíder strany pre zahraničnú politiku a politický systém Martin Klus. Vláda podľa jeho slov odovzdáva krajinu v stave, kedy sa stala menej dôveryhodnou i menej rešpektovanou v Európe, ale aj vo svete.

Ďalšou z priorít v rámci záväzku vlády SR mala byť podľa Klusa "pomoc a ochrana občanov Slovenska v zahraničí". "Ak sa však pozrieme na pomoc občanom SR v zahraničí v širšom kontexte, napríklad cez možnosti ich občianskej participácie na verejnom živote ich vlasti, tak je zrejmé, že vláda SR o ich hlas či pomoc nemá vôbec žiadny záujem," dodal.

Podľa Klusa pokrivkáva napríklad aj podpora turistického ruchu. "Porovnanie efektívnosti podpory turistického ruchu prostredníctvom tzv. ekonomickej diplomacie SR a okolitých štátov V4, hovorí mimoriadne smutnou rečou. A možno ho považovať za ďalšie z vážnych zlyhaní tejto vlády," dodal s tým, že Slovensko ako bezpečná a na krásnu prírodu bohatá krajina napriek miernemu zlepšeniu stále ťahá za výrazne kratší koniec v širšom regióne. "Čoho dôsledkom je nevyužívanie domácich kapacít a nezvyšovanie zamestnanosti v sektoroch, ktoré by za normálnych okolností mohli prekvitať. Podobne je to aj v tzv. proexportnej politike a podpore slovenským podnikateľským subjektom," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.