Správa TANAP sťahuje svoje administratívne sídlo do Svitu

Ilustračné foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Svit 16. januára (TASR) - Správa Tatranského národného parku (TANAP) si za nové miesto svojho administratívneho sídla zvolila mesto Svit. Svoje kancelárie z Tatranskej Štrby tam presťahuje v marci. Informoval o tom Mestský úrad vo Svite.

Správa TANAP od začiatku svojej existencie sídlila v priestoroch, ktoré neboli v jej vlastníctve a z dlhodobého hľadiska nevyhovovali jej potrebám. Podľa slov jej riaditeľa Pavla Majka už od jeho nástupu v roku 2007 vyvíjala aktivity pre výstavbu vlastnej budovy, z čoho nakoniec po viacerých komplikáciách zišlo. V minulom roku získala do vlastníctva voľnú budovu bývalého Daňového úradu na ulici Kapitána Nálepku vo Svite ako nadbytočný majetok Finančnej správy SR. "Priestory si ešte pred začiatkom sťahovania vyžiadajú rozsiahlu vnútornú rekonštrukciu, nutná bude i oprava havarijného stavu kúrenia," uviedla Darina Štefaňáková z Mestského úradu vo Svite.

V meste Svit tak podľa nej vzniknú priestory pre environmentálnu výchovu, priblížia sa konzultačné služby správy parku a blízka prírodná rezervácia Baba získa dôraznejší zreteľ nad ochranou jej prírodných hodnôt. V budúcnosti nie je vylúčená ani možnosť dobudovania náučného chodníka v tejto lokalite.

Správa TANAP patrí pod Štátnu ochranu prírody SR, ktorá je odbornou organizáciou Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR zameranou najmä na zabezpečovanie ochrany prírody a krajiny. Do jej pôsobnosti spadá napríklad rozhodovanie o výrube drevín, územnom plánovaní a stavebnej činnosti, prípadne určení podmienok pri organizovaní športových a ďalších verejnosti prístupných podujatí. Územie TANAP sa rozprestiera na ploche Žilinského a Prešovského kraja v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok, a zaberá rozlohu 73.800 ha s ochranným pásmom 30.703 ha.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.