Procházková nepostúpila do semifinále šprintu v Planici

Alena Procházková, archívna snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Planica 16. januára (TASR) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v šprinte voľnou technikou v rámci Svetového pohára v slovinskej Planici vo svojom štvrťfinálovom behu tretie miesto a nepostúpila do dvanásťčlenného semifinále. Za víťaznou Slovinkou Vesnou Fabjanovou zaostala 6,58 sekundy, na druhú Nórku Heidi Wengovú stratila 3,33 s.

Okrem prvých dvoch automaticky postupujúcich pretekárok z každého z piatich štvrťfinále sa do semifinále prebojovali aj dve s najlepším časom, Procházková mala aj v tomto rebríčku nepostupový čas. Už v kvalifikácii skončila svoje účinkovanie Barbora Klementová, ktorá sa umiestnila na 57. priečke (+20,70).

V mužskom šprinte neuspel ani jeden z dvojice slovenských reprezentantov. Miroslav Šulek skončil v kvalifikácii 71. so stratou 15,39 s na víťaza Federica Pellegrina z Talianska, Andrej Segeč bol 73. (+17,53).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.