Trojica napadla muža v unimobunke, zbila ho a obrala o peniaze

Ilustračné foto. Foto: TASR/Roman Hanc

Nitra 21. januára (TASR) - Komárňanskí kriminalisti zadržali troch ľudí podozrivých z viacerých závažných trestných činov. V utorok 19. januára prijalo operačné stredisko polície oznámenie z tiesňovej linky 112, že vysielajú záchranárov do obce Číčov v okrese Komárno, pričom žiadali o asistenciu polície. Na mieste ich čakal dobitý 55-ročný muž. Polícii uviedol, že ho v predošlý večer zbili tri osoby a vzali mu finančnú hotovosť, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

V pondelok 18. januára približne o 18. hodine mala prísť trojica do unimobunky poškodeného muža a v kuchyni ho žiadala o peniaze. Keď im ich nechcel dať, strhla sa bitka. Počas nej útočníci mužovi ukradli z vrecka 48 eur. Pri odchode sa mu vyhrážali s nožom v ruke ublížením na zdraví, ak vec ohlási polícii. Poškodený utrpel pri bitke zranenia hrudníka a nosa.

Po vykonaných procesných úkonoch obvinila vyšetrovateľka Policajného zboru zo zločinov lúpeže a vydierania a prečinov ublíženia na zdraví a obmedzovania osobnej slobody 15-ročnú Nikoletu, jej rovesníka Adámiho a 55-ročnú Máriu. Mladiství budú stíhaní na slobode. Na obvinenú Máriu dala vyšetrovateľka prokuratúre podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí za tieto trestné činy trest odňatia slobody na tri až osem rokov. V prípade mladistvých páchateľov je to spravidla polovica trestnej sadzby, skonštatovala Čuháková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.