Agassi tvrdí: Manipulovanie zápasov išlo mimo mňa

Agassi je bývalý americký profesionálny tenista Foto: TASR/AP Photo

Melbourne 21. januára (TASR) - Bývalý americký tenista Andre Agassi tvrdí, že počas kariéry sa ho nikto nepokúšal presvedčiť, aby predal nejaký zápas. Kauza spojená a ovplyvňovania výsledkov prepukla tesne pred štartom úvodného grandslamového turnaja roka Australian open v Melbourne.

"V tenisovom profikolotoči som pôsobil 21 rokov, no manipulovanie výsledkov zápasov išlo mimo mňa. Tieto veci ma obchádzali. Neviem, či som bol nedostupný, nedotknuteľný alebo som bol jednoducho vo svojom svete. Myslím si však, že k tejto téme treba pristupovať s plnou vážnosťou. Medzinárodné tenisové organizácie musia chrániť integritu tohto športu ale aj fanúšikov," dodal Američan.

Podľa britskej televíznej stanice BBC a americkej mediálnej spoločnosti Buzzfeed svedčia tajné dokumenty o tom, že šestnásť tenistov zo svetovej Top 50 bolo v priebehu uplynulej dekády zapletených do ovplyvňovania výsledkov zápasov. Mená hráčov zatiaľ nezverejnili, no údajne sú medzi nimi aj viacerí grandslamoví šampióni. Predstavitelia Asociácie tenisových profesionálov (ATP) a Jednotky pre tenisovú integritu (TIU) však tieto informácie dementovali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.