O švajčiarske hodinky je už menší záujem

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Zürich 26. januára (TASR) - Export hodiniek, ktoré sú jedným z kľúčových vývozných artiklov švajčiarskej ekonomiky, vlani v decembri klesol. Prispel k tomu najmä slabý dopyt v Hongkongu a tiež menší záujem o švajčiarske hodinky v USA. Uviedla to dnes Federácia švajčiarskych výrobcov hodiniek. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa údajov federácie sa hodnota exportu hodiniek v poslednom mesiaci 2015 znížila medziročne o 3,8 % na 1,7 miliardy švajčiarskych frankov (1,55 miliardy eur).

Spomedzi hlavných trhov pre švajčiarskych hodinárov najviac klesol vývoz hodiniek do Hongkongu, medziročne o 21,1 %. Ale aj v USA sa dopyt po hodinkách zo Švajčiarska vlani v decembri znížil o 5,5 %.

Na druhej strane, export hodiniek do Číny v poslednom mesiaci minulého roka vzrástol o 5,5 %. Dôvodom však bol nízky porovnávací základ, keďže v decembri 2014 sa tento vývoz znížil.

Dobré výsledky zaznamenali švajčiarski hodinári v Británii. Vývoz ich hodiniek do Spojeného kráľovstva v decembri vzrástol až o 25,9 %.

Za celý rok minulý sa celkový export švajčiarskych hodiniek znížil 3,3 % na 21,5 miliardy CHF.

(1 EUR = 1,0981 CHF)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.