MV SR obstaráva systém kontroly pre objektívnu zodpovednosť

Sídlo Úradu pre verejné obstarávanie Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 26. januára (TASR) – Ministerstvo vnútra SR (MV SR) vyhlásilo verejné obstarávanie na systém, ktorý by mal automaticky zaznamenávať prípadné priestupky vodičov v rámci inštitútu takzvanej objektívnej zodpovednosti. Hodnotu zákazky vyčíslili na 140 miliónov eur bez DPH. Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania zverejnili na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predmetom zákazky je návrh, vybudovanie a potom aj technická správa systému pre kontrolu a evidenciu dodržiavania pravidiel cestnej premávky technickými prostriedkami v rámci inštitútu objektívnej zodpovednosti.

V oznámení o vyhlásení verejného obstarávania sa predpokladá, že systém bude automatizovaný. „Musí pokrývať celý proces konania o správnom delikte, a to od zistenia porušenia pravidiel cestnej premávky, cez zozbieranie a overenie všetkých relevantných dôkazových materiálov až po vydanie platobného rozkazu, pričom celý proces musí byť automatizovaný s minimálnymi zásahmi obsluhy,“ uvádza sa na stránke ÚVO.

Systém by mal byť taktiež schopný zaznamenávať viac priestupkov naraz. „Musí zabezpečiť simultánnu kontrolu rôznych typov porušení pravidiel cestnej premávky podľa požiadaviek Policajného zboru,“ konštatuje sa okrem iného v oznámení.

MV SR očakáva, že systém bude aj konfigurovateľný. „V konkrétnom mieste kontroly pri rovnakom type porušenia pravidiel cestnej premávky bude musieť aplikovať rôzne úrovne nastavenia (limity, obmedzenia a pod.), a to napríklad podľa typu vozidla, času jazdy alebo využívaného pruhu pozemnej komunikácie, prostredníctvom ktorých bude následne automatizovaným spôsobom vyhodnocované dodržiavanie pravidiel cestnej premávky,“ konštatuje sa ďalej na stránke ÚVO.

Predpokladaná hodnota zákazky zahŕňa 40 miliónov eur bez DPH na návrh a vybudovanie diela, 75 miliónov eur bez DPH za technickú správu diela a 25 miliónov eur za opciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.