Firmy a inštitúcie môžu za aktivity získať ocenenie Senior Friendly

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 27. januára (TASR) – Oceniť firmy, inštitúcie a organizácie, ktoré ponúkajú výhody, služby, výrobky, aktivity a možnosti uplatnenia pre seniorov, je zámerom súťaže o ocenenie Senior Friendly. Jej prvý ročník dnes v Bratislave vyhlásili občianske združenia Klub Luna Senior Friendly a Bagar. Prihlásiť sa možno do 30. júna tohto roka.

„Spoločnosť musí pochopiť, že bude čoraz viac starších ľudí. Dožívame sa výrazne viac rokov a o niečo zdravší ako kedysi. Priemerný vek mužov rastie o niečo rýchlejšie ako žien. Ženy vždy žili dlhšie, no za posledné roky sa ten rozdiel mierne skracuje. Možno je to aj tým, že od roku 1945 sme tu nemali vojny,“ uviedol prezident OZ Bagar Miloš Nemeček na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Cieľom projektu je upriamiť pozornosť na tých, ktorí prispievajú k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie, kvalitnejšie a svojimi aktivitami pomáhajú k zmene postojov k tejto skupine obyvateľstva. „Dôležité je, aby predovšetkým mladá generácia pochopila, že sa nemusí báť svojej staroby, že každý vek prináša nejakú krásu. Aj senior má množstvo predností a nám ide o to, aby sme poukázali na to, že všetko to pozitívne treba podporiť,“ zdôraznil Nemeček.

Ocenenie sa bude udeľovať v štyroch kategóriách, konkrétne pre veľké spoločnosti, stredné podniky, malé firmy vrátane živnostníkov a tiež médiám, kultúrnym a vzdelávacím inštitúciám a zdravotníckym zariadeniam. Osobitné ocenenie bude pre osobnosti, ktoré prispievajú k realizácii cieľov projektu. Zúčastniť sa môžu subjekty, ktoré nemajú starostlivosť o seniorov priamo v predmete činnosti, ale uskutočňujú pre nich aktivity.

Víťazov spomedzi všetkých nominácií vyberie porota zložená zo zástupcov seniorských organizácií, verejnej správy a samosprávy, ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, odborníkov na seniorskú problematiku a osobností kultúrneho a spoločenského života. Slávnostné vyhlásenie víťazov a udelenie ocenenia Senior Friendly bude v októbri 2016. Záštitu nad súťažou prevzal minister práce Ján Richter.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.