V Spišskej Belej začínajú Dni mesta

Ilustračná fotografia Foto: TASR/Dušan Hein

Spišská Belá 3. júna (TASR) – Najväčšou kultúrno-spoločenskou udalosťou v Spišskej Belej sú už niekoľko rokov Dni mesta. Oslavy sa začínajú dnes v priestoroch Základnej školy J. M. Petzvala, kde sa uskutočnia Mestské firemné športové hry. Hlavný program bude prebiehať v sobotu 4. júna, kedy sa bude súťažiť aj vo varení gulášu, oslavy vyvrcholia v nedeľu (5.6.).

Dnes sa obyvatelia Spišskej Belej môžu zapojiť do aktívneho pohybu. Prihlásené tímy z okolitých firiem budú súťažiť vo volejbale, futbale a florbale,“ uviedla PR manažérka mesta Alexandra Olekšáková.

V sobotu sa slávnosť presunie na námestie pred mestským úradom. Program odštartuje od 11.00 h súťažou vo varení gulášu. Ako informovala Olekšáková, pozdĺž námestia sa rozloží 20 tímov, ktoré "zabojujú" o Spišskobeliansky kotlík. Popoludní vystúpia deti z materských škôl v regióne, trubači z poľovníckeho spolku Poľana, predvedú sa aj hasiči v silovej súťaži s názvom Železný hasič. „Vo večerných hodinách sa slávnostne odhalí víťazný návrh loga na oficiálne tričká mesta Spišská Belá. Od 18.30 h na pódiu vystúpi speváčka Mária Čírová,“ doplnila Olekšáková. Po nej sa obyvateľom Spišskej Belej predstaví hudobná skupina Nocadeň a po koncerte bude pokračovať zábava s DJ Marošom.

V nedeľu 5. júna bude podujatie pokračovať Regionálnymi hasičskými pretekmi dospelých o putovný Pohár primátora mesta. „Popoludní vystúpi dychová hudba Belančanka, ktorá má v našom meste viac ako 100-ročnú tradíciu, po nej zahrá ľudová hudba Podtatranec. O 17.00 h sa predstaví Poddukelský umelecký ľudový súbor PUĽS z Prešova,“ dodala PR manažérka mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.