Štátni zamestnanci v Singapure budú mať v práci zablokovaný internet

Záliv Marina Bay v Singapure, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Singapur 8. júna (TASR) - Štátni zamestnanci v Singapure budú mať od budúceho roka na svojich pracovných počítačoch zablokovaný prístup k internetu. Zámerom tohto opatrenia je zamedziť "možným únikom informácií prostredníctvom e-mailov a zdieľaných dokumentov", informoval dnes denník Straits Times.

Vládni úradníci budú mať taktiež zakázané preposielať údaje akokoľvek súvisiace s náplňou svojej práce do súkromných e-mailových schránok. Obyvatelia tohto ázijského mestského štátu reagovali na pripravované opatrenia s prekvapením a pochybnosťami, pričom svoje negatívne dojmy mnohí prezentovali na webe.

Niektorí tento krok považujú dokonca za extrémne riešenie, pretože sa týka aj učiteľov, ktorí nenarábajú s príliš citlivými informáciami. Podľa uvedeného singapurského periodika bol príslušný obežník s novými nariadeniami rozoslaný všetkým vládnym úradom, ministerstvám, ako aj štatutárnym výborom.

Úrad pre rozvoj informačných a komunikačných technológií (IDA), ktorý inkriminované opatrenie vypracoval, tvrdí, že sa tým zníži riziko kybernetických útokov a vytvorí sa "bezpečnejšie pracovné prostredie". Opatrenie sa bude týkať všetkých 100.000 počítačov v užívaní štátnymi zamestnancami v krajine.

Niektorí Singapurčania na sociálnych médiách špekulovali, či týmto opatreniam nepredchádzal incident súvisiaci s prelomením bezpečnosti vládnych počítačových sietí. Činitelia túto možnosť nepotvrdili ani nevyvrátili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.