Dopyt po luxusnom tovare rastie,tržby stúpli o 5 % na jeden bilión eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mníchov 9. júna (TASR) - Bohatí Američania a klienti z reformných krajín podporujú dopyt po luxusnom tovare. Globálny dopyt po drahých autách, nábytku, luxusných hoteloch, umeleckých dielach, šperkoch, jedlách a ostatných tovaroch sa vlani podpísal pod medziročný nárast tržieb o 5 % na jeden bilión eur. Informovala o tom agentúra DPA.

Konzultačná spoločnosť Ernst & Young (EY) vo svojej štúdii Luxury Business Report 2016, ktorú dnes zverejnila v Mníchove, uvádza, že dopyt po luxusnom tovare síce v Číne a Rusku klesol, v Japonsku a ostatných ázijských krajinách však stúpol. Výraznou mieru k zaznamenanému vývoju prispelo aj zotavenie amerického trhu luxusného tovaru.

Zo štúdie vyplýva, že aj bohatí a majetní ľudia hľadajú akciové zľavy. Dokazuje to nárast predaja luxusného tovaru cez outletové obchody, ktorý v posledných troch rokoch stúpol o 50 % na 26 miliárd eur. Okrem toho sa všade vo svete rozrastá stredná trieda, ktorá čoraz viac prihliada na pomer cena-výkon.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.