V Smižanoch spôsobil 15-ročný chlapec vážnu dopravnú nehodu

Ilustračné foto Foto: TASR

Smižany 10. júna (TASR) - V obci Smižany v okrese Spišská Nová Ves došlo vo štvrtok (9.6.) popoludní k vážnej dopravnej nehode. Spôsobil ju 15-ročný chlapec, ktorý sa dostal ku kľúčom od osobného automobilu, pričom sa okrem neho zranili ešte ďalší dvaja chlapci. TASR o tom dnes informoval košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

"Chlapec sa rozhodol sadnúť si za volant a povoziť aj svojich kamarátov. Podľa doterajšieho vyšetrovania k dopravnej nehode došlo na rovnom úseku cesty v smere od obce Iliašovce do obce Smižany v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať zo strany vodiča," uviedol policajný hovorca s tým, že vozidlo sa tak dostalo do bočného šmyku a následne cez protismernú časť vozovky mimo cestu, kde narazilo do stromu. Náraz bol taký silný, že strom sa zlomil a vozidlo sa po náraze dostalo do rotácie a kolesami dopadlo na príjazdovú cestu k prevádzke miestneho kamenárstva.

"Pri dopravnej nehode vodič utrpel ťažký úraz s predpokladanou dobou liečenia 56 dní. Ťažké zranenia utrpel aj jeho vedľa sediaci 15-ročný spolujazdec z Markušoviec, ktorý sa zo zranení bude liečiť viac ako 92 dní. Iba 14-ročný chlapec zo Spišskej Novej Vsi, ktorý sedel vzadu, utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia 35 dní," informoval Szabó. Škoda na vozidle bola odhadnutá na 5000 eur. Na zistenie požitia alkoholu u vodiča bol vykonaný odber krvi. Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.