Poplatky za prvý zápis vozidla budú stále závisieť od výkonu motora

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 21. júna (TASR) - Výška správnych poplatkov za prvý zápis držiteľa motorového vozidla bude i naďalej závisieť od výkonu motora. Poslanci Národnej rady SR dnes totiž nepodporili návrh novely zákona, ktorý to mal zmeniť. Poslanci z SaS chceli, aby výška poplatkov od výkonu motora nezávisela.

Návrh zmeny v zákone o správnych poplatkoch mal zrušiť pásma pre spoplatňovanie prvého zápisu držiteľa motorového vozidla. "Doterajšia úprava diferencuje správne poplatky v závislosti od výkonu motora. Máme za to, že prvý zápis držiteľa motorového vozidla je administratívny úkon rovnaký pre všetky druhy áut bez ohľadu na výkon motora a niet dôvodu na takto odstupňované spoplatňovanie," napísali poslanci v dôvodovej správe k návrhu.

Poslanci teda chceli, aby bol poplatok stanovený výhradne na princípe administratívnych nákladov spojených s úkonom registrácie vozidla - bez ohľadu na výkon motora auta alebo iných technických údajov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.