Na sviatok sv. Cyrila a Metoda bude na hrade Branč Dištriktuálny deň

Na snímke zrúcanina hradu Branč. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 5. júla (TASR) - Na hrade Branč neďaleko obce Sobotište sa dnes bude konať, na sviatok sv. Cyrila a Metoda, tradičné podujatie - Dištriktuálny deň Západného dištriktu Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku (ZD ECAV).

Na spomienkových službách Božích so začiatkom o 10.00 h si veriaci pripomenú našich vierozvestcov Cyrila a Metoda, majstra Jana Husa i evanjelických martýrov cirkvi, ktorí boli väznení na hrade Branč. Kázať bude superintendent Evanjelickej cirkvi a.v. v Českej republike Marián Čop, ktorý je zborovým farárom v Slovenskom evanjelickom a.v. cirkevnom zbore v Prahe.

Program obohatí vystúpenie zborového spevokolu Cirkevného zboru (CZ) ECAV Uhrovec, hudobnej skupiny Roman Dovala a deti podľa Božej mapy z CZ ECAV Badín a hudobnej skupiny Switch On z CZ ECAV Vrbovce.

Pre deti sú pripravené detské služby Božie a rôzne animácie.

Organizátormi podujatia sú Biskupský úrad Západného dištriktu ECAV vo Zvolene, Myjavský seniorát a Cirkevný zbor ECAV Sobotište.

Informovala Martina Krivdová, tajomníčka pre vnútornú misiu Biskupského úradu Západného dištriktu ECAV na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.