Čínska armáda zaviedla do služby nové prepravné lietadlo Xian Y-20

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Peking 6. júla (TASR) - Čínske vzdušné sily zaviedli dnes do služby nové prepravné lietadlo Xian Y-20 domácej výroby. Informuje o tom agentúra Reuters, podľa ktorej ide o súčasť modernizácie čínskej armády.

Toto strategické prepravné lietadlo disponuje maximálnou vzletovou hmotnosťou 200 ton a je ideálne na prepravu nákladu a osôb na dlhé vzdialenosti, a to aj za nepriaznivých poveternostných podmienok.

"Zavedenie lietadla Xian Y-20 predstavuje prelomový krok pre vzdušné sily v oblasti zlepšovania ich strategických schopností," uviedol hovorca čínskeho vojenského letectva, ktoré potrebuje pre plnenie si vojenských úloh i záchranných prác lepšie prepravné lietadlá a vo väčšom počte.

Podľa agentúry Sinchua sa prvý skúšobný let Xianu Y-20 uskutočnil v januári 2013.

Čína zintenzívnila vývoj pokrokových vojenských zariadení vrátane ponoriek, lietadlových lodí, bombardérov s technológiou stealth a protidružicových rakiet, čo vyvoláva znepokojenie v danom regióne i v USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.