Na Ukrajine zatknú tajných, ktorí mučili ľudí, strieľali im do nôh

Foto: ca.news.yahoo.com

Kyjev 26. júla (TASR) - Skupina príslušníkov Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) bude čoskoro zatknutá za účasť na mučení ľudí. Vyhlásil to generálny prokurátor Jurij Lucenko, informovala dnes agentúra Ukrinform.

"Na základe správ z minulého týždňa celá skupina príslušníkov SBU bude zanedlho zatknutá za účasť na mučení ľudí. Strieľali ľudí do nôh i rúk a rozbíjali im lebky," spresnil Lucenko.

V správe ľudskoprávnych organizácií Amnesty International (AI) a Human Rights Watch (HRW), ktorú zverejnili 21. júla, sa uvádza, že väznenie a mučenie civilistov sa na Ukrajine stalo už bežnou praxou.

Správa spresňuje, že zmiznutia osôb, svojvoľné zatýkanie, ako aj mučenie civilistov páchajú obe strany - ukrajinská vláda i Ruskom podporovaní separatisti. Bádatelia svoje zistenia zakladajú na 40 rozhovoroch s obeťami.

V dokumente sa ďalej tvrdí, že civilisti sú zatýkaní najmä preto, že čelia podozreniam z podpory jednej alebo druhej strany ukrajinského konfliktu, ktorý vypukol v apríli 2014 a dodnes si vyžiadal už vyše 9400 mŕtvych.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.