Objem prenesených dát zabezpečných spoločnosťou Orange vzrástol o 28 %

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 26. júla (TASR) - K 30. júnu 2016 evidovala spoločnosť Orange Slovensko 2,886 milióna aktívnych zákazníkov mobilných služieb, čo je o 23 000 viac ako pred rokom. Počet zákazníkov fixných služieb dosiahol číslo 198 000, z čoho viac než 83 000 sú zákazníci využívajúci digitálnu TV.

Spoločnosť aj naďalej investovala do rozšírenia pokrytia širokopásmovým mobilným internetom. S tým súvisí aj značný nárast objemu prenesených dát. K 30. júnu zákazníci Orange spolu preniesli až 7353 TB dát, čo je o 28 % viac než v roku 2015. Z toho viac ako 36 % bolo prenesených v 4G sieti. Okrem dátovej prevádzky rástol aj počet zákazníkov mobilných dátových služieb, ktorý dosiahol číslo 437.000, čo je o 9,9 % viac než v rovnakom období minulého roka.

Odhliadnuc od vplyvu cenovej regulácie Orange po prvý raz zaznamenal medziročný nárast výnosov o 1,5 %. Po zarátaní vplyvu regulácie sa spoločnosti podarilo spomaliť medziročný pokles výnosov na 1 %. Výnosy spoločnosti Orange Slovensko k 30. 6. 2016 dosiahli 271,1 milióna eur.

TASR informovala spoločnosť Orange Slovensko.

Zisk Orange v 2. kvartáli mierne vzrástol, ale za celý 1. polrok klesol

Francúzska telekomunikačná spoločnosť Orange zaznamenala v uplynulom 2. kvartáli veľmi mierny, takmer zanedbateľný rast zisku, a za celý 1. polrok nahlásila jeho pokles. Dôvodom nižšieho polročného zisku boli veľké výdavky na reklamu na domácom trhu, kde čelí tvrdej konkurencii. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Zisk skupiny Orange pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) za tri mesiace do konca júna 2016 vzrástol o 0,1 % na 3,34 miliardy eur. Tento výsledok sa zhoduje s odhadmi analytikov.

Tržby najväčšieho francúzskeho telekomunikačného operátora v 2. kvartáli stagnovali na úrovni 10,07 miliardy eur.

Za celý 1. pokrok zisk EBITDA klesol o 0,6 % na 5,91 miliardy eur, ale tržby Orange vzrástli o 0,3 % na 20,08 miliardy eur, a to najmä vďaka výborným výsledkom zo španielskeho trhu.

Skupina Orange, ktorá pôsobí vo viacerých európskych štátoch, potvrdila svoju prognózu pre tento rok a očakáva o niečo vyšší zisk EBITDA ako vlani.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.