Rusko verí v nastolenie prímeria v Sýrii

Vľavo ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a šéf americkej diplomacie John Kerry. Foto: TASR

Moskva 26. júla (TASR) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes uviedol, že nedávne dohody medzi Ruskom a Spojenými štátmi by mali byť pre umiernenú sýrsku opozíciu výzvou, aby opustila oblasti okupované islamistami z organizácie Front an-Nusra, čím by pomohla nastoliť v Sýrii prímerie.

Lavrov sa k situácii v Sýrii vyjadril po rokovaní so šéfom americkej diplomacie Johnom Kerrym, ktoré sa dnes uskutočnilo v rámci stretnutia ministrov zahraničných vecí Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v Laose.

Moskva a Washington sa na úlohe Frontu an-Nusra, ktorý je sýrskou odnožou teroristickej siete al-Káida, nevedia zhodnúť, pričom Moskva označuje túto skupinu za teroristickú. USA na druhej strane žiadajú Rusko, aby na bojovníkov Frontu an-Nusra neútočilo, pretože sa obáva, že pri takýchto útokoch by mohli byť zasiahnuté aj skupiny patriace k umiernenej sýrskej opozícii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.