Nálady nemeckých spotrebiteľov sa zhoršili po brexite

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Berlín 27. júla (TASR) - Spotrebiteľská dôvera v Nemecku sa mierne zhoršila. Dôvodom sú obavy nemeckých domácností z ďalšieho vývoja po tom, ako Briti koncom júna rozhodli o odchode svojej krajiny z Európskej únie. Informovali o tom agentúra DPA a portál RTTNews.

Index spotrebiteľskej dôvery spoločnosti pre prieskum trhu GfK na mesiac august klesol na 10 bodov z 10,1 bodu v júli. Napriek tomu nie je výsledok taký negatívny, keďže analytici očakávali pokles indexu až na 9,9 bodu.

Na vývoj spotrebiteľskej dôvery do veľkej miery zapôsobilo referendum o odchode Británie z EÚ. "Rozhodnutie v prospech brexitu sa odrazilo na náladách spotrebiteľov," povedal analytik GfK Rolf Bürkl.

Z troch sledovaných čiastkových indexov pokles zaznamenali podindex ekonomických očakávaní a podindex príjmových očakávaní. Naopak, čiastkový index sledujúci ochotu nakupovať pokračuje v raste.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.