Cyklostratégiu Trenčianskeho kraja možno pripomienkovať do 8. augusta

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Trenčín 27. júla (TASR) – Usmernenie budúceho rozvoja cyklodopravy a cykloturistiky na území Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) v období rokov 2016 – 2030 je hlavnou úlohou dokumentu Stratégia využitia potenciálu Trenčianskeho samosprávneho kraja pre rozvoj cyklistickej infraštruktúry.

"Nosnou myšlienkou celej cyklostratégie je skoordinovať budovanie a výstavbu cyklotrás spoločne s obcami a mestami v Trenčianskom kraji. Pripomienkovať dokument môžu zástupcovia samospráv do 8. augusta 2016," uviedol cyklokoordinátor TSK Radovan Hladký s tým, že svoje návrhy môže zasielať aj odborná a laická verejnosť na adresu cyklokoordinátora radovan.hladky@tsk.sk.

Stostranový strategický dokument analyzuje súčasný stav, problémy a potreby kraja. Jeho úlohou je navrhnúť stratégiu a opatrenia, ktoré povedú k zlepšeniu situácie, posilneniu pozície cyklodopravy v dopravnom systéme kraja a rozvoju cykloturizmu v regióne. Stratégia zohľadňuje potreby celého regiónu, jeho oblastí, miest a obcí.

Základné cykloprojekty Trenčianskeho samosprávneho kraja sú Vážska cyklotrasa, ktorá ma dĺžku 100 km a tvorí kostru cyklistickej infraštruktúry v rámci kraja. Druhou kostrou je Hornonitrianska cyklomagistrála, ktorá je v štádiu vypracovania predprojektovej dokumentácie. "Pripravovaný je aj projekt cykloturistického charakteru s názvom Na bicykli po stopách histórie, ktorý spája kultúrno-historické miesta nielen Trenčianskeho kraja, ale aj Zlínskeho kraja," uviedol projektový manažér Vážskej cyklotrasy Rastislav Hauk.

Cyklostratégia má byť čo najprínosnejšou pre všetky zúčastnené strany. Má slúžiť ľudom, vyhovovať ich potrebám a efektívne vyriešiť všetky obmedzenia a limity, ktoré bránia rozširovaniu cyklochodníkov. Prípravu dokumentu zabezpečila pracovná skupina zložená zo zástupcov Úradu TSK v spolupráci s tímom externých expertov. Cyklostratégia TSK je verejne dostupný dokument na webovom sídle TSK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.