V Revúcej zasahujú hasiči, cesty a pivnice sú zaplavené

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava/Revúca 29. júla (TASR) - Prívalový dážď dnes podvečer zaplavil v Revúcej v Banskobystrickom kraji niekoľko mestských ulíc a suterénov domov, z ktorých momentálne hasiči odčerpávajú vodu. Naďalej neprejazdná zostáva cesta smerom do Mokrej Lúky. Informuje o tom webová stránka iMeteo.sk

"Po prudkom prívalom daždi je v meste Revúca vyhlásený III. povodňový stupeň, zatopených je 25 ulíc, na likvidáciu je nasadených 15 kusov hasičskej techniky s 38 príslušníkmi. Nasadených je aj deväť dobrovoľných hasičských zborov obcí," informoval TASR o 21.00 h Ľuboš Virguľa, vedúci oddelenia operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Banská Bystrica.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal dnes v súvislosti so silnými búrkami spojenými s krúpami pre okres Revúca III. výstražný stupeň. Počas intenzívnych búrok spadlo v meste a jeho okolí viac ako 130 litrov zrážok na štvorcový meter. V meste okrem toho padali aj krúpy s priemerom dva centimetre.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.