Výčiny počasia zamestnali hasičov v Banskobystrickom kraji až do rána

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič

Banská Bystrica 30. júla (TASR) - Prudký prívalový dážď, ktorý v piatok (29.7.) zaplavil v meste Revúca a obci Mokrá Lúka v Banskobystrickom kraji asi 25 ulíc a suterény domov, zamestnal hasičov až do dnešného rána.

"Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji zasahovali v súvislosti s poveternostnými vplyvmi v priebehu piatka od 06.00 h do soboty 06.00 h. Jednalo sa o čerpanie vody z objektov rodinných domov a bytových domov, odstraňovanie spadnutých a nalomených stromov. Celkom zasahovalo 43 príslušníkov HaZZ a bolo nasadených 16 kusov hasičskej techniky," informoval TASR Ľuboš Virguľa, vedúci oddelenia operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Krajského riaditeľstva HaZZ Banská Bystrica.

Výčiny počasia si vyžiadali zásah hasičov z Revúcej, Tornale, Rimavskej Soboty, Hnúšte, Brezna, Závadky nad Hronom, Banskej Bystrice, Modrého Kameňa, Lučenca, Zvolena, Krupiny, Rožňavy i príslušníkov Vojenského výcvikového centra Lešť z hasičskej stanice v Pliešovciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.