Na celom Slovensku úradovali búrky, hasiči zasahovali 365-krát

Ilustračná snímka Foto: TASR/ Milan Drozd

Bratislava 1. augusta (TASR) – Hasiči zasahovali v dôsledku búrok v nedeľu (31.7.) a dnes nadránom na celom Slovensku 365-krát. Do prác sa zapojilo viac ako 500 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. TASR informovala Zuzana Farkasová z hasičského prezídia.

Hasiči odčerpávali najmä vodu z pivníc a odstraňovali padnuté stromy z ciest, áut či elektrického vedenia. Najhoršia bola podľa Farkasovej situácia v Nitrianskom kraji, kde absolvovali 270 výjazdov. "Museli sme odstraňovať i odtrhnutú reklamnú tabulu vo výjazde z rýchlostnej cesty R1 na severnom obchvate," povedala.

V Trnavskom kraji mali hasiči 37 výjazdov, v Bratislavskom a Banskobystrickom po 16, v Trenčianskom 14. "Na východe Slovenska to bolo pokojnejšie, v Prešovskom a Košickom kraji zasahovali hasiči pre búrky šesťkrát," dodala Farkasová.

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

V Bratislavskom kraji mali dokopy 16 výjazdov

Prívalová voda z búrok v nedeľu v noci (31.7.) zatopila niektoré pivnice domov v Bratislavskom kraji. Hasiči zasahovali i pre popadané stromy na cestách. Dokopy mali v kraji 16 výjazdov. Pre TASR to uviedli z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

V Bratislave zasahovali trikrát, v okolí Pezinka štyrikrát, v okolí Senca šesťkrát a v okolí Malaciek trikrát. Dnes ráno je podľa hasičov situácia pokojná. V Obci Báhoň odčerpávajú vodu z pivnice v jednom rodinnom dome.

Hasiči v Trenčianskom kraji absolvovali 26 výjazdov

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) absolvovali v súvislosti s nedeľnými (31.7.) búrkami spolu 26 výjazdov.

Ako dnes TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, hasičov zamestnalo najmä odstraňovanie spadnutých stromov a konárov z miestnych komunikácií a chodníkov, ako aj odčerpávanie vody z rodinných a bytových domov a pivníc.

Najviac zásahov si následky búrok vyžiadali v okrese Nové Mesto nad Váhom, kde hasiči zasahovali v 17 prípadoch. Päť výjazdov absolvovali v nedeľu v noci a dnes nadránom hasiči z Trenčína, dva hasiči z Prievidze a raz boli v teréne príslušníci HaZZ z Púchova a  Bánoviec nad Bebravou.

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

V Žilinskom kraji hasiči odstraňovali spadnuté stromy a odčerpávali vodu

Hasiči v Žilinskom kraji zasahovali v noci z nedele (31.7.) na pondelok (1.8.) v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom osemkrát. TASR o tom informoval operačný dôstojník operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Hasiči zo Žiliny zasahovali dvakrát, z Turzovky a Čadce spolu štyrikrát, z Turčianskych Teplíc jedenkrát a z Dolného Kubína jedenkrát. "Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov a odčerpávanie vody zo zatopených záhrad a rodinných domov. Celkom v Žilinskom kraji zasahovalo 29 príslušníkov HaZZ s desiatimi kusmi hasičskej techniky a 54 dobrovoľných hasičov s desiatimi kusmi techniky z rôznych obcí," uviedol operačný dôstojník.

Doplnil, že v súčasnosti zasahujú v súvislosti s počasím hasiči z Čadce, Turzovky a Záchrannej brigády HaZZ zo Žiliny v Staškove. "Je tam zatopený dom a vyteká voda z potoka," dodal operačný dôstojník.

Výčiny počasia si vyžiadali 16 zásahov v Banskobystrickom kraji

Čerpanie vody z pivníc a suterénov rodinných domov, ako aj odstraňovanie spadnutých stromov zamestnalo hasičov v Banskobystrickom kraji od nedeľňajšieho (31.7.) do dnešného rána.

Ako TASR informovalo oddelenie operačného riadenia a integrovaného záchranného systému Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, v súvislosti s poveternostnými vplyvmi zasahovalo 40 príslušníkov celkovo 16-krát s 13 kusmi hasičskej techniky.

Najviac výjazdov majú za sebou hasiči zo Žiaru nad Hronom a Novej Bane, ktorí zasahovali sedemkrát, trikrát ich kolegovia z hasičskej stanice v Krupine a Detve, dva výjazdy absolvovali i príslušníci z Revúcej a po jednom zásahu mali aj hasiči z Rimavskej Soboty, Lučenca, Banskej Bystrice a Výcvikového centra HaZZ Lešť, z hasičskej stanice v Pliešovciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.