Ostreľovanie ukrajinskej Jasynuvaty si vyžiadalo život civilistu

Foto: ca.news.yahoo.com

Doneck 1. augusta (TASR) - Život jedného civilistu a zranenie ďalšieho si v noci nadnes vyžiadalo ostreľovanie mesta Jasynuvata na východe Ukrajiny. Proseparatistická tlačová agentúra DAN informovala, že útok na obec sa viedol z pozícií obsadených vládnou armádou.

Agentúra dodala, že pri ostreľovaní bolo poškodených päť domov vrátane troch bytoviek. Ostreľovaním bol na viacerých miestach poškodený aj plynovod, čo spôsobilo prerušenie dodávky plynu na 380 odberných miestach.

Vedenie samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) dnes informovalo, že v noci ukrajinské vládne sily vypálili 269 mínometných a delostreleckých granátov, ktoré zasiahli okrajové štvrte Donecka, mesto Jasynuvata a ďalšie obce v južnej časti DĽR.

Konflikt medzi armádou a separatistami, ktorí sú podľa Západu a Kyjeva podporovaní Ruskom, si za vyše dva roky svojho trvania vyžiadal už viac ako 9000 obetí na životoch a vyše 1,5 milióna presídlencov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.