Tržby hráčskeho priemyslu v Macao v júli opäť klesli

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Macao 1. augusta (TASR) - Tržby hráčskeho priemyslu v Macao v júli opäť klesli, už 26. mesiac po sebe. To ukazuje, že bohatí hráči sa naďalej vyhýbajú kasínam v bývalej portugalskej enkláve, ktorá sa stala centrom svetového hazardu. Dôvodom je tvrdá protikorupčná kampaň vlády v Pekingu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Tržby kasín v enkláve Macao, ktorú v roku 1999 prevzala Čína, sa v júli znížili medziročne o 4,5 % na približne 2,9 miliardy USD (2,61 miliardy eur). Analytici, ktorých oslovila agentúra Reuters očakávali, že klesnú o 4 až 8 %. V júni sa tržby kasín prepadli ešte strmšie, až o 8,5 %.

Bývalá portugalská kolónia je závislá od príjmov z kasín, ktoré sa podieľajú vyše 80 % na výbere všetkých daní. Pokles ich tržieb spôsobilo protikorupčné taženie čínskej vlády a podozrivé výdavky verejných predstaviteľov. Aj spomaľovanie čínskej ekonomiky, ktorá je domovom väčšiny klientov kasín, má negatívny vplyv na ich tržby.

Macao je jediným miestom v Číne, kde sú hazardné hry legálne. Malý polostrov na juhu Číny sa stal svetovým centrom hazardných hier, keď sa mu podarilo zosadiť americké Las Vegas z prvého miesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.