O budíček sa manželom v indickom hoteli postaral leopard

Leopard cejlónsky Foto: TASR/Michal Svítok

Naí Dillí 1. augusta (TASR) - Leopard vydesil manželov dovolenkujúcich v meste Nainítál v severnej Indii, keď vnikol do ich hotelovej izby. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na správcu okolitých lesov.

Sumíta Ráthóra a jeho manželku Šivání zobudil v nedeľu skoro ráno zvuk rozbíjajúceho sa skla a zistili, že po ich izbe sa prechádza leopard.

Veľká šelma, ktorá rozbila okennú tabuľu a tak sa dostala do izby, po chvíli vošla do kúpeľne.

"Keď som videl, že leopard vchádza do kúpeľne, rýchlo som manželku a seba zakryl prikrývkou. Potom som sa ponáhľal k dverám kúpeľne, zatvoril som ich a zatelefonoval vedeniu hotela," opísal situáciu Sumít Ráthór pre noviny Hindustan Times.

Správa lesov poslala na miesto skupinu expertov, aby leoparda chytila, ale ten ešte pred ich príchodom vyskočil von cez ventilačné okienko v kúpeľni a ušiel do neďalekého lesa.

Leopardy a ďalšie divo žijúce zvieratá sa v Indii často zatúlajú do miest a niekedy aj napádajú ľudí.

Vo februári leopard, ktorý sa zatúlal do prázdnej školy v blízkosti mesta Bengalúru v štáte Karnátaka, zranil troch ľudí, ale potom ho chytili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.