Let do Indonézie evakuovali, keď pasažier povedal slovo bomba

Na ilustračnej foto cestujúci stoja v rade určenom pre malajzijskú nízkonákladovú spoločnosti AirAsia na letisku v Singapure 28. decembra 2014. Foto: TASR/AP

Kuala Lumpur 3. augusta (TASR) - Ľuďom na palube letu malajzijskej nízkonákladovej spoločnosti AirAsia, ktorý mal dnes namierené do Indonézie, nariadili vystúpiť z lietadla, keď jeden cestujúci vyslovil slovo "bomba". Informoval o tom malajzijský policajný predstaviteľ Abdul Aziz Ali.

Let AK423 spoločnosti AirAsia mal vzlietnuť z malajzijského Medzinárodného letiska Kuala Lumpur, keď "jedného z cestujúcich bolo počuť povedať vetu 'možno je tu bomba'," uviedol novinárom Ali, policajný veliteľ v okrese Sepang, kde sa letisko slúžiace metropole Kuala Lumpur nachádza.

Predstavitelia letiska nepovolili lietadlu štart a nariadili evakuáciu pasažierov. Cieľom letu bolo mesto Banda Aceh v Indonézii, spresnila tlačová agentúra DPA.

"Do lietadla vyslali skupinu na zneškodňovanie bômb a tá prehľadala aj všetok náklad, ale žiadnu bombu nenašla," opísal ďalší postup policajný predstaviteľ.

Pasažierovi, ktorý vyslovil slovo "bomba", nepovolili odísť a polícia ho vyšetruje, doplnil informácie Ali.

Spoločnosť AirAsia potvrdila dnešný incident a dodala, že lietadlu umožnili vzlietnuť skoro popoludní miestneho času, keď ho už úrady vyhlásili za bezpečné.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.