Hurikán Earl zasiahol pevninu v Belize a postupuje na Mexiko

Na ilustračnej satelitnej snímke je znázornené prúdenie hurikánu Patricia 23. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Belmopan 4. augusta (TASR) - Hurikán Earl zasiahol pevninu stredoamerického štátu Belize neďaleko najväčšieho mesta Belize City s maximálnou rýchlosťou ustáleného vetra 130 kilometrov za hodinu. Informovalo o tom americké Národné centrum pre hurikány so sídlom v Miami s tým, že varovanie platí pre celé Belize.

Oko hurikánu sa dnes skoro ráno miestneho času nachádzalo približne desať kilometrov juhozápadne od Belize City a rýchlosťou 23 kilometrov za hodinu sa pohybovalo západným smerom.

Vláda v Belize zriadila pre obyvateľstvo úkryty pred búrkou. Pomocou rozhlasového a televízneho vysielania vyzývala ľudí z nižšie položených oblastí, aby sa presunuli do vyššie situovaných miest.

Earl prinesie prudké dažde, povodne a silný vietor okrem Belize aj do Mexika, pre ktorého časti platí varovanie pred hurikánom. Meteorológovia očakávajú, že Earl bude postupne po vstupe na pevninu strácať na sile a intenzite. Hurikánové centrum v Miami napriek tomu predpovedalo, že prudká búrka pretrvá v južnom Mexiku až do soboty. Earl bude totiž prechádzať Yucatánskym polostrovom a štátmi Tabasco a Veracruz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.