Na tatranskom Hrebienku je veľa medveďov, začal sa ich festival

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Vysoké Tatry 4. augusta (TASR) – Medvedie dni, ktoré sú najväčším podujatím pre rodiny s deťmi organizované počas letnej sezóny na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, sa začali dnes a potrvajú do nedele 7. augusta. Keďže minulý rok prišlo na ne viac ako 33.000 návštevníkov, organizátori aj v tomto roku očakávajú vysokú účasť.

Medvedí týždeň odštartoval v pondelok 1. augusta vyrezávaním drevených medveďov, ktoré budú spríjemňovať relax zónu na Hrebienku. "Keďže leto je najmä o prázdninách a voľnom čase pre deti, je našou snahou pripraviť ponuku najmä pre najmladšieho návštevníka. Aj tento rok sme preto zostavili program, ktorý spája v sebe to najlepšie z medvedej tematiky, zážitkového trávenia času a pohybu na čerstvom vzduchu," povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Tohtoročné podujatie spája v sebe osvedčené detské ťaháky ako Máša a Medveď, Baby band s pesničkami Fíha tralala, zábavné detské divadelné predstavenia, nové medvedie hry a súťaže, vystúpenie Mira Jaroša či Majstra N. "Novinkou bude aj časť populárneho muzikálu Mauglí, ktorý je na programe dnes o 15.15 h. Rozpráva príbeh vychádzajúci z Kiplingových Kníh džunglí a spolu s hlavným hrdinom privádza divákov do sveta nebezpečnej a zároveň aj čarokrásnej džungle," priblížila Žigová. Podľa jej ďalších slov deti, ktoré prídu na Hrebienok s medveďom, dostanú od organizátorov darček.

Podujatie je jedno z najnavštevovanejších vo Vysokých Tatrách. Pozemná lanovka na Hrebienok bude podľa Žigovej premávať nepretržite podľa potrieb a situácie. "Aj počas tohto ročníka podujatia je v úzkej komunikácii s mestskou, ako aj dopravnou políciou, pripravené dočasné dopravné značenie a v zálohe máme aj zmenu organizácie dopravy v Starom Smokovci. Zároveň sme zabezpečili niektoré dočasné parkovacie plochy, aby sme kapacitne vedeli aj túto časť akcie náležite vykryť," doplnila Žigová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.