Švajčiarskym spotrebiteľom sa v júli prekvapujúco nezmenila nálada

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Zürich 4. augusta (TASR) - Švajčiarskym spotrebiteľom sa v júli prekvapujúco nezmenila nálada a ich dôvera v ekonomiku zostala na júnovej úrovni. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu ministerstva hospodárstva, ktorý dnes zverejnila agentúra RTTNews.

Podľa tohto prieskumu index dôvery švajčiarskych spotrebiteľov, ktorý odráža ich očakávania v súvislosti s vývojom ekonomiky v najbližších mesiacoch, zostal v júli na júnovej úrovni -15 bodov. Analytici pritom odhadovali, že klesne na -16 bodov.

Na druhej strane hodnota indexu sa už päť kvartálov v rade drží pod dlhodobým priemerom.

Čo sa týka čiastkových indexov, z ktorých sa zostavuje celkový index dôvery, čiastkový index hodnotenia aktuálnej situácie v ekonomike v júli vzrástol na -27 bodov z -30 bodov v júni, ale čiastkový ukazovateľ vývoja nezamestnanosti sa v júli znížil na 61 bodov zo 70 bodov. Aj čiastkový index, ktorý odráža názor domácností na vývoj ich osobnej finančnej situácie v nasledujúcich mesiacoch klesol, a to na -2 bodu z 1 bodu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.