Cezhraničné aktivity s Poľskom môžu získať finančnú podporu z EÚ

Foto: www.po-kraj.sk

Prešov 5. augusta (TASR) – Prešovský samosprávny kraj (PSK) vyhlásil dve výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na mikroprojekty v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014–2020. Pre jednotlivé okresy sa uskutočnili už školenia. Na prezentáciách odzneli informácie potrebné na vypracovanie projektu na získanie finančného príspevku. Bližšie informácie dostanú záujemcovia na odbore cezhraničnej a medzinárodnej spolupráce Úradu Prešovského samosprávneho kraja a sú zverejnené aj na webovej stránke www.po-kraj.sk. Informovala o tom hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Na rozdiel od predošlého obdobia je pre mikroprojekty v aktuálnom programovom období potrebný užší a precíznejšie opísaný rozsah aktivít, na ktorých realizáciu možno získať peniaze. O príspevok sa môžu uchádzať žiadatelia – neziskové subjekty zo Žilinského a Prešovského kraja a šiestich subregiónov a okresov z Poľska.

Program podporuje zámery cezhraničného pôsobenia neziskového charakteru, ako sú aktivity zamerané na ochranu a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva i rozvoj cezhraničného celoživotného vzdelávania. Môžu to byť náučné chodníky, vyhliadkové miesta, modernizácia drevenej architektúry či muzeálnych objektov, tiež inovatívne prvky cestovného ruchu, školenia reštaurátorov, propagačné a marketingové kampane či výmenné stáže pre študentov.

Na spolufinancovanie výziev je vyčlenených viac ako 1,7 milióna eur, ktoré sa delia medzi dva typy oprávnených aktivít – kultúrne a prírodné dedičstvo a celoživotné vzdelávanie. Mikroprojekty sú spolufinancované z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) vo výške 85 percent oprávnených nákladov. Minimálny limit pre spolufinancovanie je 5000 eur, maximálny 50.000 eur pri individuálnych projektoch a 100.000 eur pri spoločných projektoch.

Žiadostí do druhého kola súťaže je potrebné doručiť do 14. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.