Priemyselná produkcia v Španielsku pokračovala v júni v pomalšom raste

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Madrid 5. augusta (TASR) - Priemyselná produkcia v Španielsku pokračovala v júni v raste, tempo rastu sa však mierne spomalilo. S odvolaním sa na údaje španielskeho štatistického úradu INE o tom informoval portál RTTNews.

Španielska priemyselná produkcia upravená o sezónne vplyvy zaznamenala v júni medziročný rast o 0,8 % po 0,9-% raste v máji.

Na neupravenej báze bolo spomalenie rastu omnoho výraznejšie. Priemyselná produkcia vzrástla v júni o 1 %, zatiaľ čo v predchádzajúcom mesiaci dosiahol rast 3,9 %. Júnové tempo rastu bolo najslabšie za posledné tri mesiace a slabšie, než očakávali analytici. Tí počítali s rastom priemyselnej produkcie na neupravenej báze o 1,3 %.

Pod spomalenie rastu sa v medziročnom porovnaní podpísal najmä vývoj v energetickom sektore, kde produkcia klesla o 3,9 %. Naopak, produkcia spotrebného tovaru vzrástla o 3,7 % a kapitálových tovarov o 1,5 %.

Medzimesačne zaznamenala priemyselná produkcia v Španielsku v júni prvý rast za tri mesiace. Zvýšila sa o 0,2 % po tom, ako v máji o 0,5 % klesla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.