Hlavnú úlohu v Zozn@mke dostal Jiří Langmajer ako darček k 50-ke

Herec Jiří Langmajer Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 6. augusta (TASR) - Tento týždeň vstúpila do slovenských kín česká komédia s názvom Zozn@mka s Jiřím Langmajerom v hlavnej úlohe. Letná oddychová novinka rozpráva o tom, aké náročné je dnes hľadanie a nájdenie partnera. Divákom ukáže všemožné peripetie, uveriteľné aj neuveriteľné situácie a stretnutia na tŕnistej ceste za tým pravým či pravou.

Tvorcovia komédie o mužoch, ženách a zaujímavom fenoméne doby - internetovej zoznamke sa inšpirovali skutočnými zážitkami a historkami. "Roky randenia, blbnutia na zoznamkách a je to stále rovnaké. Kretén strieda kreténa," povzdychne si hrdinka filmu a jej ďalšie rande na inzerát s tvárou Lukáša Pavláska sa rýchlo zaradí do jej zložky katastrof a kreténov. Podobný zoznam otrasných schôdzok postupne rozširujú aj ďalšie postavy. Sťažnostiam nespokojných dám čelí šéf zoznamky Jiří Langmajer. Obľúbený český herec získal túto filmovú úlohu ako darček k 50. narodeninám. Okrúhle výročie oslávil začiatkom júna. "Pani režisérka ju napísala priamo pre mňa," prezradil divadelný, filmový a televízny herec.

Langmajerova nová postava šarmantného zvodcu a neodolateľného milovníka musí v mene firmy a v mene príležitosti, ktorá robí zlodeja, ukázať, že chlapi nie sú iba idioti. S roztomilosťou slávneho filmového Kristiána vyráža osobne na schôdzky s klientkami. Vyzbrojený informáciami z ich dotazníkov vystupuje ako muž ich snov. Po niekoľkých naplnených schôdzkach však bez stopy zmizne. Pravda je taká, že on manželku nehľadá, lebo už doma jednu má. A tá má zase kamarátku, ktorá hľadá na zoznamke "pána Božského" a zvedie ju Jiří Langmajer. Slučka okolo záletníka sa začína sťahovať. Musí čeliť spoločnému ženskému sľubu, že pomsta bude sladká.

Okrem čerstvého päťdesiatnika Jiřího Langmajera sa diváci môžu zabaviť aj na hereckých výkonoch Adély Gondíkovej, Zuzany Kajnarovej, ďalej hrajú Marie Doležalová, Šárka Vaculíková, Ladislav Hampl, Petr Vondráček, Martin Kraus, Jaroslava Obermaierová a iní.

Pod novú českú komédiu sa podpísala režisérka a scenáristka Zita Marinovová. Zozn@mku sčasti nakrúcali aj na Kanárskych ostrovoch, zaznie v nej i hudba Vaša Patejdla a Petra Jandu.

Komédiu Zozn@mka prináša do slovenskej kinodistribúcie od 4. augusta Bontonfilm.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.