Ohlasy médií na otvárací ceremoniál OH v Riu:Samba, prehliadky, emócie

Otvárací ceremoniál LOH 2016 v Rio de Janeiro. Foto: TASR/AP

Bratislava 6. augusta (TASR) - Ohlasy svetových médií na otvárací ceremoniál OH 2016 v Riu de Janeiro:

idnes.cz (ČR): "A oheň horí. Nezapálil ho ani Pelé, ani Kuerten, ale maratónec de Lima."

dpa (Nem.): "Kto iný, ak nie on. Všetci Brazílčania si želali, aby sa práve Vanderleiovi de Limovi dostalo obrovskej pocty zapáliť oheň prvých olympijských hier na území Južnej Ameriky."

ESPN (USA): "Ohňostrojom vytvárajúcim na oblohe slovo Rio a promenádou supermodelky Giselle Bundchenovej odštartovali prvé olympijské hry na juhoamerickom kontinente."

bbc.com (Angl.): "Olympijské hry v Riu sa začali na slávnej Maracane pulzujúcim otváracím ceremoniálom oslavujúcim brazílsku históriu." ˇ

Tass (Rus.): "Rio ponúklo svetu otvárací ceremoniál plný života. Legendárna Maracana sa premenila na obrovský tanečný parket."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Samba, prehliadky a emócie. Olympijské hry v Riu odštartovali."

Ekstrabladet (Dán.): "Zapálenie olympijského ohňa bolo v ostrom kontraste s mnohými negatívnymi správami, ktoré pred začiatkom olympiády kolovali o Riu."

Kurier (Rak.): "Otvárací ceremoniál OH v Riu na slávnom štadióne Maracana bol taký ako celá Brazília - plný protikladov."

Blick (Švajč.): "Čakanie sa skončilo. Olympijské hry sa začali, v Riu horí oheň."

Gazeta Sporturilor: (Rum.): "Otvárací ceremoniál sa niesol v znamení úcty k ľudstvu i prírode."

index.hu (Maď.): "Ešte nikdy nevideli diváci takýto otvárací ceremoniál. Po prvý raz v histórii sa olympiáda koná na juhoamerickej pôde, tento primát už Brazílii nikto nezoberie."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.