Trinásťročná Singhová si pred premiérou roztrhla plavky

Na snímke nepálska plavkyňa Gaurika Singhová počas OH, 7. augusta 2016 v Rio de Janeiro. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 8. augusta (TASR) - Ani roztrhnutý overal a zmena plaviek na poslednú chvíľu nezastavili nepálsku plavkyňu Gauriku Singhovú na ceste za víťazstvom v jej rozplavbe. Vo veku 13 rokov najmladšia olympionička v Rio de Janeiro síce do semifinále na 100 m znak nepostúpila, napriek tomu bola zo svojho pôsobenia pod piatimi kruhmi nadšená.

Čas 1:08,45 min jej stačil na 31. miesto a do elitnej šestnástky sa neprebojovala. Tesne pred štartom rozplavby si poškodila overal a na poslednú chvíľu ho musela vymeniť. "Nechtom som si urobila na plavkách riadnu dieru. Zo zmeny overalu som bola nervózna, ale plávalo sa mi dobre," povedala mladučká plavkyňa.

Atmosféru v Riu si užíva. "Je to niečo neskutočné. Som veľmi vďačná, že som dostala príležitosť štartovať na olympiáde. Bol to skvelý pocit, keď som po pretekoch videla na výsledkovej tabuli moje meno," dodala.

Pre Francúza Agnela je Rio poslednou medzinárodnou akciou

Francúz Yannick Agnel oznámil, že olympiáda v Riu de Janeiro je jeho rozlúčka s bazénovým plávaním na medzinárodnej scéne. Dvojnásobný olympijský šampión z Londýna učinil toto rozhodnutie po nedeľňajšom výkone, ktorý mu nestačil ani na postup z rozplavieb do semifinále na 200 m voľným spôsobom.

Zľava: Francúz Yannick Agnel, Nemec Paul Biedermann a Američan Townley Haas súťažia vo voľnom plávaní na 200 m. Rio de Janeiro, 6. augusta 2016. Foto: TASR/AP

"Toto je moja posledná účasť na medzinárodnej súťaži. Som sklamaný, skutočne maximálne sklamaný z toho, v akom svetle som sa tu predviedol. Vydal som zo seba všetko a nestačilo to. Konkurencia bola príliš tvrdá a moja výkonnosť má klesajúcu tendenciu," sypal si popol na hlavu Agnel, ktorý na 200 m v.sp. obsadil 19. priečku.

Vo veku 24 rokov je jeho správa o odchode zo súťažného plávania veľkým prekvapením, francúzska tlač za ním vidí rapídny pokles formy rodáka z Nimes. V Riu by mal ešte Agnel absolvovať štafetové preteky na 4x200 m voľným spôsobom, v ktorých patria Francúzi medzi adeptov na finálovú miestenku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.