Prezident SR Kiska navštívil dedinu v Riu, strávil v nej dve hodiny

Na snímke prezident SR Andrej Kiska reční počas otvorenia Slovenského domu na XXXI. letných olympijských hrách 4. augusta 2016 v brazílskom Riu de Janeiro. Foto: TASR/Michal Svítok

Rio de Janeiro 8. augusta (TASR) - V nedeľu krátko pred obedom navštívil Olympijskú dedinu v Rio de Janeiro prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Podľa tlačovej správy Slovenského olympijského výboru absolvoval v sprievode prezidenta SOV Františka Chmelára, generálneho sekretára Jozefa Libu, vedúceho slovenskej výpravy na OH Petra Korčoka, slovenského veľvyslanca v Brazílii Milana Cigáňa a ďalších oficiálnych hostí krátku obhliadku ubytovacej časti dediny so zastávkami na dvoch miestach, na ktorých sa fotografujú prakticky všetci účastníci OH 2016 aj návštevníci dediny – pri veľkom nápise Rio 2016, aj pri obrovských olympijských kruhoch.

Potom prezident SR navštívil úradovňu slovenskej výpravy na mezaníne budovy číslo 15 v kondomíniu Corcovado. Tam sa stretol s viacerými členmi slovenskej výpravy, vrátane piatich športovcov, ktorí nemali v danom čase tréningové ani súťažné povinnosti. Zo športovcov boli prítomní tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá má za sebou úspešné prvé kolo, stolné tenistky Eva Ódorová a Barbora Balážová (súťažné účinkovanie oboch sa už skončilo) a atléti Anton Kučmín a Matúš Bubeník, ktorých ich súťaže ešte len čakajú.

Hneď pri vstupe do "slovenského" priestoru prezident Andrej Kiska ocenil vonkajšiu i vnútornú výzdobu úradovne, v ktorej sú na stenách maľby od detí s obrazovým posolstvom olympijskému Riu a na sedenie okrem stoličiek slúžia aj štýlové tulivaky v národných farbách s označením Slovenského olympijského tímu.

S členmi našej výpravy strávil približne trištvrte hodiny v neformálnej debate. Obzvlášť srdečne si pohovoril s tenistkou Annou Karolínou Schmiedlovou, ktorej sobotňajšie víťazstvo nad favorizovanou Taliankou Robertou Vinciovou sledoval na vlastné oči.

"Následne si pozrel izbu našich stolných tenistiek Evy Ódorovej a Barbory Balážovej a uvidel aj izbu, ktorá na svojich slovenských obyvateľov ešte len čaká. Napokon navštívil jedáleň Olympijskej dediny, v ktorej sa naobedoval. Hlava štátu celkove strávila v Olympijskej dedine približne dve hodiny," informovala tlačová správa SOV.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.