Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila

Na archívnej snímke z 29. januára 2016 sú vlajky Európskej únie a vlajka Británie pred sídlom EÚ v Bruseli. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 8. augusta (TASR) - Nálada investorov v eurozóne sa v auguste zlepšila. To znamená, že hlasovanie Britov za vystúpenie z Európskej únie (EÚ) zatiaľ nemalo vplyv na ekonomické očakávania. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Index dôvery investorov sa v auguste zvýšil viac než sa očakávalo na 4,2 bodu z 1,7 bodu v júli, uviedol inštitút Sentix. Ekonómovia počítali s nárastom len na 3,6 bodu. Hlavným dôvodom zlepšenia boli pozitívne rastové impulzy z čínskej ekonomiky.

Index hodnotenia aktuálnej situácie v auguste klesol na 3,8 bodu z 5,5 bodu v júli. Index očakávaní sa naopak zvýšil na 4,8 bodu z -2 bodov v júli.

Index dôvery nemeckých investorov v auguste vzrástol na 19,8 bodu z 18,4 bodu v júli. Index hodnotenia aktuálnej situácie sa zhoršil, zatiaľ čo index očakávaní sa výrazne zvýšil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.