OH2016: Policajt po zásahu guľkou podľahol zraneniam

Brazílske bezpečnostné sily hľadajú zločincov počas policajného zásahu v slumoch Maré. Akcia prebiehala počas letnej olympiáde v Rio de Janeiro 11. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 12. augusta (TASR) - V dejisku OH 2016 zomrel v noci na piatok príslušník policajného zboru. Smutnú správu o úmrtí policajta oznámil brazílsky minister spravodlivosti Alexandre de Moraes prostredníctvom svojho facebookového profilu.

Policajt sa v stredu spolu s dvomi ďalšími kolegami stratil na ceste k medzinárodnému letisku a ich auto sa ocitlo pod paľbou neznámych páchateľov vo favelovej štvrti Maré.

Zablúdenú policajnú hliadku, ktorá sa snažila dostať cez neznáme uličky na letisko, zasypali útočníci guľkami. Kolegovia policajta, ktorý v nemocnici prehral svoj boj o život, utrpeli len ľahšie zranenia.

V priebehu OH 2016 je v nasadení vyše 85.000 príslušníkov bezpečnostných zložiek, čo je dvojnásobne viac v porovnaní s OH 2012 v Londýne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.