Počet zamestnancov v nemeckom priemysle sa v 1. polroku 2016 zvýšil

Výrobca komponentov pre automobilový a elektrotechnický priemysel Matador Automotive Vráble,a.s. je členom skupiny Matador. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva vo svojich závodoch vo Vrábľoch, v Nitre a v Bratislave zhruba 700 kmeňových a 300 agentúrnych pracovníkov. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Berlín 15. augusta (TASR) - Počet zamestnancov v nemeckom priemysle sa v 1. polroku 2016 zvýšil. Informovala o tom agentúra Reuters.

Firmy z výrobného sektora zamestnávali na konci júna takmer 5,4 milióna ľudí, čo bolo asi o 46.000 alebo 0,9 % viac než v rovnakom období vlani, uviedol dnes spolkový štatistický úrad. Súčasťou štatistiky sú len firmy s minimálne 50 zamestnancami.

Najprudšie zvýšili počet zamestnancov výrobcovia potravín a krmiva (+2,2 %). Počet zamestnancov automobilového priemyslu stúpol o 1,9 % a firiem vyrábajúcich gumárenské a umelohmotné výrobky o 1,8 %. Počet zamestnancov producentov a spracovateľov kovov klesol o 1,4 %, chemických firiem o 0,7 % a firiem vyrábajúcich elektrické vybavenie o 0,1 %.

Počet v júni odrobených pracovných hodín sa zvýšil o 4,1 % na 730 miliónov. "Treba však zohľadniť, že jún 2016 mal v niektorých spolkových krajinách o jeden pracovný deň viac než jún 2015," uviedol spolkový štatistický úrad.

Mzdy zamestnancov výrobného sektora dosiahli v júni celkovo 24,1 miliardy eur, čo bolo o 2,6 % viac než v júni 2015.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.