Srbsko-maďarské hranice sa pokúsilo narušiť 18.000 osôb

Ilustračné foto. Foto: TASR AP

Budapešť 15. augusta (TASR) - Od začiatku roka došlo na srbsko-maďarských štátnych hraniciach k 18.000 pokusom o ich ilegálne prekročenie, uviedol dnes v maďarskom verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió poradca premiéra pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi.

Ako dodal, v súčasnosti je v tranzitných zónach 2200 migrantov. Maďarsko sa preto aj naďalej domnieva, že ilegálnu migráciu treba zastaviť, a nie zmierniť.

"Gréci prevážajú migrantov na pevninu a tí sa potom vydávajú na cestu do Európy, čím stúpa tlak na maďarské hranice," konštatoval poznamenajúc, že práve táto skutočnosť je dôvodom rozhodnutia vlády posilniť stráženie hraníc 3000 policajtmi.

Poradca zdôraznil, že všetko naznačuje, že migračný proces bude dlhodobý, čo bude mať vážne bezpečnostno-politické následky. V uplynulých týždňoch sa počet migrantov na gréckych ostrovoch zdvojnásobil, čo je podľa Bakondiho následkom aj nedávneho pokusu o prevrat v Turecku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.