OH2016: Obecenstvo vypískalo rozhodnutie finále ťažkej váhy

Ruský boxer Jevgenij Tiščenko v finálovom boji s Kazachom Vasilijom Levitom v ťažkej váhe počas letnej olympiády v Brazílii, 15.8.2016. Foto: TASR AP

Rio de Janeiro 16. augusta (TASR) - Rozhodnutie, ktorým sa ruský boxer Jevgenij Tiščenko stal olympijským víťazom v ťažkej hmotnostnej kategórii do 91 kilogramov, vyvolalo nespokojnosť divákov v brazílskom Riu de Janeiro.

Výrok trojice arbitrov po troch kolách znel zhodne 28:29 v neprospech strieborného Kazacha Vassilija Levita, ten si však podľa špecializovaného portálu Bad Left Hook pripísal viac presných úderov. Obecenstvo svoj nesúhlas vyjadrilo piskotom pri oznámení výsledku, ako aj mohutným potleskom pre Levita. Keď diváci začali pískať na Tiščenka, Levit im športovo pripomenul, že jeho oponent nie je autor kontroverzného rozhodnutia.

Bronz si vyboxovali Kubánec Erislandy Savon a Rustam Tulaganov z Uzbekistanu. Tiščenko má v tejto váhe na konte tiež zlato z minuloročných majstrovstiev sveta.

muži - ťažká váha do 91 kg:

finále:
Jevgenij Tiščenko (Rus.) - Vassilij Levit (Kaz.) 3:0 (29:28, 29:28, 29:28)

konečné poradie:
1. Jevgenij Tiščenko (Rus.),
2. Vassilij Levit (Kaz.),
3. Rustam Tulaganov (Uzb.) a Erislandy Savon (Kuba),
5. Clemente Russo (Tal.), Kennedy St-Pierre (Maur.), Abdulkadir Abdullajev (Azer.), Yamil Alberto Peralta (Arg.)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.